Banko Tahmin

Thy Euroleague İlk hafta Maç Analizleri 1

Mike james
Mike james

Thy Euroleague’de 1. hafta oynanan 9 maç ile tamamlandı. Uzun süredir taraftarları ile buluşamayan takımlar, nihayet taraftarları önünde ilk maçına çıktı. Temsilcilerimizde Fenerbahçe Beko‘da İstanbulda oynadığı Kızılyıldız maçı ile taraftarı ile tekrar hasret giderdi. Dilerseniz geride bıraktığımız Thy Euroleague ilk hafta sonunda akılda kalanlar, maç analizleri ve değerlendirmeline geçelim.

Megabahis

Thy Euroleague 1. hafta As Monaco – Panathinaikos

Ligin yeni takımlarından, geçen senenin sürpriz Euro Cup şampiyonu As Monaco taraftarı önünde tarihinin ilk Thy Euroleague maçına çıktı. Beklenildiği gibi 3 kısa guard ile oynamayı seven As Monaco koçu Zvezdan Mitrovic ilk maçında bizce çok başarılı bir yönetim örneği gösterdi.

Mike James‘i son derece idareli kullanan Mitrovic, bütün maçı önde götürerek rahat bir galibiyet aldı. Mike James‘i daha çok 2 numara gibi kullanan Mitrovic ayrıca diğer guardlarından da maksimum verim aldı. Paris Lee ve eski Fenerbahçeli Leo Westermann‘dan toplam 18 sayı ve 9 assist katkısı almayı bildi. Bununla birlikte, Danilo Andjusic‘den de 17 sayı ve 2 assist katkısı alan As Monaco bütün maçı rahat bir şekilde önde götürerek kazandı.

Aynı zamanda Mike James 15 verimlilik puanı ile verimli bir maç geçirdi. En son 1 yıl önce Çin’de forma giyen Litvanyalı uzun Donatas Matiejunas ise takımın pota altındaki lideri ve beyni olarak takıma büyük katkı yaptı.

Ancak maçta Monaco’nun sahasının Thy Euroleague standartlarına uygunluğu ise göze çarpan bir geçekti. Düşük seyirci kapasitesiyle Giresun Spor’un sahasını anımsatan sahanın ne derece avantaj veya dezavantaj olacağını ilerleyen haftalarda göreceğiz.

Buna rağmen As Monaco’nun daha iyi bir takım kurgusu yapabileceği gerçeği de ortada. Akıllı Litvan uzunu Matiejunas‘ın yanında atletik uzunları ile iyi bir kurgu yakalayan As Monaco belki bu bölgeye şutör bir 4 numara ile takviye yaparsa daha komplike bir hücum tehditi sahada gösterebilir.

Sonuç olarak aldığı rolden memnun, onu iyi idare edebilicek bir koç ile seveceği bir şehir ve takım bulan Mike James ile As Monaco ligin süpriz yapabilicek takımlarından olabilir. Ancak takıma bir kaç takviye gerekebilir.

Mike James‘in performansının ilerleyen maçlarda takım uyumunun artması ile daha da yukarı çıkacağını düşünüyoruz. Her ne kadar Panathinaikos bu sene çok zayıf bir takım olarak görülse de, As Monaco tarihinin ilk Thy Euroleague maçını rahat kazanarak lige iyi bir başlangıç yaptı.

Betexper

Panathinaikos

Panathinaikos tam anlamı ile sezonun ilk maçında çok güçlü olmayan rakibine ezildi diyebiliriz. As Monaco her ne kadar gelişime açık tehlikeli bir takım olsa da, ligin ekol takımlarından Panathinaikos maçta varlık bile gösteremedi. Bütün maçı farklı bir şekilde geride götüren Panathinaikos 12 sayı ile ilk maçından mağlup ayrıldı. Ancak bu fark 20 ve daha da üzeri olabilirdi.

İyice kilo verdiği gözlenen Georgios Papagiannis 13 verimlilik puanı ile ancak 8 sayı 11 rebound katkısı verirken, takımın bütün sayı yükünü çekmeye çalışan Papapetrou 16 sayı ile maçı tamamladı. Ioannis Papapetrou maçta erken faul problemine girince yeteri kadar süre alamayınca Panathinaikos sadece 63 sayı üretebildi.

Buna Nemanja Nedovic‘in de felaket performansı eklenince neredeyse kısa rotasyonunda hiç verim alamayan Panathinaikos‘un ligin en zayıf takımlarından biri olduğu gözüküyor. Zaten guard rotasyonu yeterli gözükmeyen Panathinaikos, Kendrick Perry ve Nedovic‘den toplamda 0 sayı ve -19 verimlik puanı katkı aldı.

Sezonun en zayıf takımları arasında bu sezon Panathinaikos‘u izlemeye devam edeceğiz gibi gözüküyor. Verimsiz kısa rotasyonunda istikrarsız Nedovic ve henüz iyi sinyaller almadığımız Perry ile işleri çok zor gözüküyor. Ayrıca Sant-Ross‘un da skorer yanının olmadığını düşünürsek, kısa rotasyonunda büyük problemler devam edecek gibi gözüküyor. Koç Dimitris Priftis‘in kaderi Nedovic‘e kalmış gibi gözüküyor şu an.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu