Banko Tahmin

Banko Kupon 11 Ekim NBA Ligi

  • 05:00 Utah Jazz – Indiana Pacers MS 1 (-5,5) Oran 1,68
  • 06.30 Los Angeles Clippers – Miami Heat MS 2 Oran 2,37

Banko Kupon olarak 11.11.2021 tarihindeki NBA ligi içerisinden seçmiş olduğumuz maçlar bu şekildedir.

Utah Jazz – Indiana Pacers

Utah ligin hücum olarak en etkili takımlarından. Geçen sezondan başlayan bu performans işin zamanının şampiyon Golden State takımını andırıyor demiştim. Dış şut ve hızlı hücuma bağlı stratejileri tıkanırsa da kilit çözücü Mitchell her sorunu çözüyor. Savunmada ise rakiplerinin 3’lük yüzdelerini en düşük sayıda tutan Utah Gobert sayesinde her hücumda rakipleri potaya gitmeye yönlendiriyor. Gobert ligin en defansif oyunucusu ödülünü yıllardır kazanarak potaya gidenleri geri püskürtüyor. Perimeterda tamamen 3lük çizgisini kapatan Utah bu şekilde rakiplerini defansif anlamda da kitliyor. Evinde iyice formda olan Utah bu maçın mutlak favorisi. Indiana ise Jokic’ten eksik Denver’a yenilmenin hayal kırıklığını yaşıyor. Son saniyede Jeremy lamb’in üçlüğü girse maçı uzatmaya taşıyabileceklerdi fakat olmadı. Bu maçın son topa kalması bile Indiana açısından büyük hayal kırıklığı. Jokic olmadan Denver playoff yapamayacak bir seviyede takım. Rakibi böyle yakalamışken bırakın yenmeyi fark atmaları lazımdı fakat üstüne üstlük yenildiler.
Bu moral bozukluğu ile Utah gibi ligin en elit takımlarından birine karşı sahada varlık gösterebileceklerini düşünmüyorum. Utah farkllı şekilde kazanacaktır. Son çeyrek full yedek kadro görebiliriz.

Los Angeles Clippers – Miami Heat

Clippers 1-4 başladığı sezonda Paul George’un vites yükseltmesi sonucu son 5 maçını kazanarak müthiş bir hafta geçirdi. Bu 5 maçta 20sayı barajının altına hiç düşmeyen George, Kahwi eksikliğinde liderlik görevini başarıyla yerine getirdi.
Kazanılan bu 5 maçta göreceli olarak kolay rakiplerle karşılaşan Clippers topu iyi paylaşarak George dışında diğer oyunculardan da maximum katkı aldı. Kahwi olmadan çatısı playoff yapmak olan Clippers’ın bu 5 maçlık galibiyeti biraz insanları kandırıyor. Kahwi’sız hedef maçlarda galibiyet almalarını zor görüyorum.
Miami son 2 maçını kaybetmiş olarak Clippers deplasmanına çıkacak. Maç kaybetmek dışında asıl büyük kayıpları Jimmy Butler oldu. Lakers maçında bileğinden sakatlanan Butler’ın durumu bu maç için belirsiz.Uzatmaya giden Lakers maçında son 50 saniyede 5 Serbest atış ve 2 üçlük kaçıran Heat adeta gelin beni yenin dedi.
Butler eksikliğinde Herro ilk beşe dahil olabilir. George ile bu maçta düello yapacağını düşündüğüm Herro’ya yardım edecek karar oyuncu sayısı Heat’de daha çok olduğundan Heat bu maçı alır ve Clippers’ın 5 maçlık galibiyet serisini sonlandırır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu