Banko Tahmin

Anadolu Efes sezon öncesi çalışmalarına devam ediyor

Hilbet

Anadolu Efes sezon öncesi çalışmalarına İtalya’da yoğun bir program ile devam ediyor. Hazırlık maçları da yapan Anadolu Efes , yaptığı 2 hazırlık maçında da rahat galibiyetle tamamladı. Hazırlık maçlarında yeni transferlerinin de takıma olan uyumunu görme şansı bulan Ergin Ataman, yeni transferlerin takım yapısına uyum sağlamasının öneminin farkında. Ergin Ataman bu sezona da yine iddalı bir şekilde girmek istiyor.

Geçen sezonu Euroleage’de şampiyon olarak bitiren Anadolu Efes aynı başarıyı ard arda tekrarlamak istiyor. Takımın önemli bir parçası olan Sertaç Şanlı’yı Euroleage deki en büyük rakiplerinden biri olan Barcelona’ya kaptıran Efes bu bölgeye yaptığı yeni transferlerin yeterli olup olmadığını da bu süreçte test etmiş olacak. Buna rağmen takımın isketelini korumayı bilen Anadolu Efes’in halen transfer piyasasını kokladığı biliniyor.

Anadolu Efes’in bu Sertaç Şanlının boşalan pozisyonu için bir takviye daha yapabileceği ön görülüyor. Nba’de kadroların yavaş yavaş oluşmaya başlaması ile Nba dışında kalabilicek kaliteli yabancı oyuncu transferi yapılması da bir ihtimal. Türkiye Basketbol Süper liginde ve aynı zamanda Euroleage de rakibi olan Fenerbahçe Beko’nun bu sezon yankı getiren transferleri ve yeni koçu ile Efes’in en azılı rakiplerinden birisi olacağı su götürmez bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu